اختصاص 1500 میلیارد تومان برای احداث 550 واحد صنایع تبدیلی
1398/01/18

 

 
دکتر چنگیز اسفندیاری مدیرکل دفتر صنایع تبدیلی و غذایی معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهادکشاورزی گفت :
 
1500 میلیارد تومان اعتبار برای احداث 550 واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی مصوب شده که پس از بررسی و تایید پروژه‌ها، پرداخت آن از امسال آغاز می‌شود.
 

 وی گفت : پرداخت این اعتبار با نرخ سود وکارمزد 14 درصد برای مناطق برخوردار  و 12 درصد در مناطق غیربرخوردار صورت خواهد گرفت و پیش بینی کرد با احداث 550 واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی برای 8400 نفر اشتغال مستقیم ایجاد شود.

ایشان با بیان این که از محل قانون حمایت و توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری نیز قرار است یک هزار میلیارد تومان به احداث 367 واحد صنایع فرآوری، نگهداری، بسته بندی و سردخانه اختصاص یابد، اظهار داشت: احداث 367 واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی برای 5600 نفر اشتغالزایی ایجاد می‌کند.

اسفندیاری با اشاره به برنامه ارتقای توان تولید ملی و تثبیت اشتغال در قالب بازسازی و نوسازی و پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش واحدها تصریح کرد: از محل تبصره 18 قانون بودجه 97 نیز قرار است برای نوسازی و بازسازی واحدها در سال 98، حدود 660 میلیارد تومان و برای تأمین سرمایه در گردش 330 میلیارد تومان پرداخت شود، نرخ سود و کارمزد این تسهیلات 15 درصد می باشد.

وی افزود: فرآیند دریافت تسهیلات در هر یک از استان‌ها انجام می‌شود و در استان‌ها کارگروهی با مسؤولیت سازمان جهاد کشاورزی استان و عضویت نمایندگان سایر دستگاه‌ها از جمله سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اداره محیط زیست و سازمان آب منطقه‌ای تشکیل می‌شود.

مدیر کل دفتر صنایع تبدلیلی و تکمیلی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: طرح‌هایی با تسهیلات درخواستی تا سقف 10 میلیارد تومان در کارگروه استانی و بالای 10 میلیارد تومان در کارگروه ملی با مسؤولیت وزارت جهاد کشاورزی بررسی می‌شود.

وی درباره برنامه فرآوری محصولات خام کشاورزی در سال جاری گفت: طبق برنامه ششم توسعه هر سال باید حدود دو میلیون و 396 هزار تن به ظرفیت فرآوری محصولات خام کشاورزی اضافه شود، اما ما برآورد می‌کنیم که این رقم امسال به 4 میلیون تن ظرفیت برسد.

تعداد مشاهده خبر100 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal